Ponadczasowy urok gorsetów

2014-03-25

Gorsety należą do najbardziej klasycznych elementów garderoby podkreślających kobiecą sylwetkę. Ich historia jest niezwykle długa, bywały tematem ostrych sporów i kontrowersji, a popularna swego czasu “moda gorsetowa” wzbudziła ogromne zaniepokojenie lekarzy. Przede wszystkim jednak gorsety były i są niezwykle eleganckim i ciągle modnym elementem damskiej bielizny.

Obecnie gorsety nie budzą już takiego zaniepokojenia, zmienia się bowiem ich podstawowa funkcja. Przestały być rodzajem bielizny przeznaczonym wyłącznie do profilowania sylwetki, a stały się przede wszystkim niezwykle pięknym, gustownym i subtelnym rodzajem stroju. Rodzajem stroju stworzonym wprost do kuszenia swoją elegancką ekstrawagancją, dyskretnym blaskiem i niecodziennym krojem. Modne gorsety to dziś przede wszystkim modele eksponujące kobiecy seksapil, grające z konwencją (np. odwołujące się do estetyki pin-up), kuszące i imponujące swoim pięknem.

Ważną część asortymentu wielu sklepów z bielizną stanowią właśnie takie odważne, seksowne gorsety. Większość mężczyzn może zgodzić się z twierdzeniem, że obecnie wciąż jednym z najciekawszych i najlepiej eksponujących kobiece atuty rodzajów bielizny są właśnie gorsety. A producenci bielizny zdają sobie sprawę z ich ponadczasowej wartości i stale tworzą kolejne modne modele gorsetów o nowych fasonach, krojach i świeżej kolorystyce.