Jakie są najbardziej odpowiednie sukienki do pracy?

2014-08-31
Kobiety mają bardzo często dylemat związany z doborem stroju do pierwszej pracy. Wbrew pozorom nie jest to proste zadanie, a ubrane w nieodpowiedni sposób możemy zrobić złe wrażenie na przełożonych i współpracownikach. Jak zatem powinnyśmy się ubierać?

Wydaje się, że najważniejszą kwestią powinien być umiar. Nie powinniśmy ubierać się zbyt luzacko ani też zakładać najbardziej wyjściowych kreacji. Sukienki odpowiednie do pracy powinny być przede wszystkim eleganckie, oszczędne w wyrazie i stonowane pod względem kolorystycznym.

Jednym słowem nie powinniśmy się specjalnie rzucać w oczy, no chyba, że nasz status w pracy jest już tak wysoki, że możemy sobie pozwolić na ekscentryczność. Jeśli jednak jesteśmy szeregowymi pracownikami lub też dopiero zaczynamy karierę powinniśmy zaopatrzyć się w ubrania, które nie będą specjalnie zwracać na siebie uwagi, jednak będą podkreślać naszą sumienność i profesjonalizm.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to oprócz klasycznego połączenia czerni z bielą możemy również rozejrzeć się za beżowymi lub szarymi eleganckimi sukienkami do pracy. Takie stonowane, klasyczne  kolory nie rzucają się w oczy i pozwalają skoncentrować się w pełni na pracy. Za pomocą takich skromnych, lecz gustownych sukienek możemy również łatwiej znaleźć porozumienie ze współpracownikami, gdyż nie będą nas traktować jako “gorszych” ani “lepszych” od siebie, a na początku pracy w nowym miejscu jest to szczególnie istotne.