Odzież rowerowa na każdą porę roku - zima

2015-02-17

Jeśli chodzi o jazdę na rowerze zimą, niewiele osób praktykuje ten sport w chłodniejsze miesiące. Ci najbardziej wytrwali i konsekwentni powinni zaś zaopatrzyć się w profesjonalne ciuchy dla rowerzystów do jazdy zimowej.

Nowoczesna odzież rowerowa na mroźne dni to przed wszystkim ciepła kurtka, specjalistyczne spodnie oraz odpowiednio dobrana bielizna termoaktywna. Jeżeli chodzi o kurtki, dobrze byłoby zdecydować się na ubiór z membraną, która jednocześnie odprowadza wilgoć oraz chroni przez zimnem oraz wiatrem. Należy wystrzegać się bawełny, zarówno jeśli chodzi o okrycie wierzchnie, dres, czy też spodnia warstwę - bieliznę. Tkanina ta kumuluje wilgoć, a przecież zimą łatwo o przegrzanie i gwałtowne wyziębienie organizmu rowerzysty.

Ważne jest także odpowiednie do pogody nakrycie głowy - w końcu zimowa rowerowa odzież to nie tylko kurtka, spodnie i buty. Szczególnie polecane są czapki z podwójnej warstwy wiatroodpornego polaru, które szczelnie opinają głowę każdego sportowca i z pewnością nigdy nie spowodują żadnego wychłodzenia. Ciekawym rozwiązaniem będzie też termoaktywna maska na twarz, wykonana z "oddychającej" tkaniny. Co bardziej wrażliwi na zimno rowerzyści nie zapomną też o ważnych dodatkach, takich jak ochraniacze na kolana. Ten rodzaj akcesoriów chroni stawy przed wyziębieniem i dolegliwościami bólowymi.