Ponadczasowe jeansy damskie

2015-04-22

Jeansy to wynalazek opatentowany przez Leviego Straussa w XIX wieku, który przetrwał próbę czasu i został z nami po dziś dzień, stając się najbardziej popularnym modelem spodni, wybieranych zarówno przez panie jak i panów. Kobiety ceniące sobie wygodny, praktyczny i modny styl bycia, nie wyobrażają sobie swojej garderoby bez ponadczasowych jeansów, które nadają się na wszelkie okazje.

Mnogość fasonów, wzorów i kolorów powoduje, że jeansy damskie stały się uniwersalną częścią ubrania noszonej do pracy, do szkoły, na imprezy, czy podczas weekendu. Jeansy często odgrywają kluczową rolę w codziennej stylizacji. Obecne trendy pozwalają na noszenie tych spodni w wielu różnych wymiarach. Mogą to być krótkie jeansowe spodenki, długie wąskie rurki, z nogawką prostą, całkiem szeroką lub też rozszerzane ku dołowi, zwane popularnie dzwonami. Możemy wybierać spośród klasycznie gładkich, efektownie wycieranych (które świetnie sobie radzą z modelowaniem sylwetki), poszarpanych, czy kolorowych. Śmiało można rzec, że jeansy można znaleźć we wszystkich kolorach tęczy.

Wybór odpowiednich jeansów dla siebie uzależniony jest przede wszystkim od naszego gustu, ale także przeznaczenia, do którego mają nam służyć.