Skarpety do biegania dla początkującego?

2015-10-01

Wiele osób dopiero zaczynających swoją przygodę z amatorskim bieganiem nie zdaje sobie sprawy nie tylko z poprawnej techniki biegania obejmującej chociażby konieczność unikania twardego podłoża, które znaczni bardziej męczy i obciąża nasze stawy kolanowe sprzyjając wszelkiego rodzaju ich urazom, ale również stoi na stanowisku, że profesjonalny ubiór ma znaczenie dopiero przy biegach długodystansowych na wszelkiego rodzaju maratonach. Nic bardziej mylnego!

Skarpety przede wszystkim!
Jedną z części garderoby bardzo często pomijaną przez początkujących biegaczy są skarpety – w większości przypadków stosowane są zwykłe skarpety sportowe bądź skarpety funkcyjne. Nie są one co prawda złe, jednak znacznie lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w skarpety kompresyjne, które wpływają na pracę mięśni naszych łydek. Dzięki odpowiedniemu uciskowi poprawia się w nich przepływ krwi, co przekłada się w bezpośredni sposób na odżywienie mięśni i zachodzący w nich metabolizm.

Co prawda w przypadku zakupu tego typu skarpet musimy liczyć się z większym wydatkiem to jednak w internetowych sklepach dla biegaczy kupimy je już za kilkadziesiąt złotych. Może warto przemyśleć taki wydatek w trosce o własne zdrowie i bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu?