Wybór torby sportowej

2017-10-25

Może się wydawać, że zakup sportowej torby nie powinien nikomu sprawiać większych trudności. Tymczasem an rynku jest dostępnych tak wiele modeli, w tak różnych cenach, że nawet doświadczony sportowiec może zagubić się w ich gąszczu. A zakup odpowiedniej torby jest niemal tak ważny jak wybór dobrych ubrań czy butów. Znacząco wpływa bowiem ona na komfort i wygodę użytkownika. 

Co powinny posiadać torby sportowe?

Dla wygody zdecydowanie lepiej jest wybrać torbę w większym rozmiarze. Sprawdzi się ona bowiem nie tylko podczas wypraw na siłownię, ale i weekendowych wycieczek za miasto. Im większy rozmiar torby sportowej, tym większa szansa, że bez problemu zmieści ona niezbędne ubrania, buty, ręczniki, bidony, przekąski i inne akcesoria niezbędne na siłowni. 

Dodatkową zaletą jest, jeśli sportowe torby posiadają wiele przegródek. Dzięki temu po zakończonym treningu można przepocone rzeczy schować do oddzielnej kieszeni, bez konieczności brudzenia czystych. Warto też zainteresować się, czy przegródki torby posiadają usztywnienie - zapobiega ono uszkodzeniom schowanych w środku rzeczy. 

O wiele lepszym rozwiązaniem są torby, które posiadają pasek na ramię. Jeśli torba waży sporo, niewygodne jest niesienie jej w rękach. Pasek na ramię powinien być gumowany, by nie ześlizgiwał się z ramienia, a także powinien posiadać regulację. 

Jeśli chodzi o ceny toreb sportowych, są one naprawdę różne. Rzeczą oczywistą jest, że za modele renomowanych marek trzeba zapłacić nieco więcej. Z reguły jednak cechują się one o wiele większą wytrzymałością i nowoczesnym designem