Puchówki idealne na zimę

2017-12-17

Kurtki damskie zimowe pikowane i puchowe to idealna propozycja na zimę. Od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. W tym sezonie jednak dopasowane do ciała modele przegrywają z kurtkami w wersji oversize. Te jednak należy umieć nosić.

Kurtki zimowe damskie w wersji XXL od wielu lat pojawiają się na wybiegach u światowych projektantów. W tym sezonie są jednak wyjątkowo modne. Cechują się one pikowaną fakturą i mocnym watowaniem. W środku wypełnione są lekkim, ale jednocześnie ciepłym miksem pierza i puchu. Co ciekawe, wiele kurtek jest długich - sięgają nawet do kostek. Ich kaptury są szerokie i obszerne. Czasami zamiast kołnierza posiadają  wysoką stójkę. Kurtki pojawiają się w wielu wariantach kolorystycznych, również w bardziej intensywnych barwach.

Kurtki puchowe oversize same w sobie są dość ozdobne, a więc nie potrzebują już konkurencji w postaci efektownych dodatków. Puchówkę powinno się zestawiać  prostymi ubraniami. Kurtki tego rodzaju dobrze komponują się m.in. ze zwykłymi jeansami czy legginsami w kolorze czerni. W tym sezonie modne są przede wszystkim kurtki czerwone. Są one dość odważne, ale jakże efektowne. Niezależnie od kolorystyki wszystkie kurtki oversize dobrze wyglądają otulone paskiem w talii, dzięki której tworzy się talia. Dzięki temu sylwetka kobiety nabiera bardziej kobiecych kształtów.  Warto jednak pamiętać, że pasek nie jest elementem obowiązkowym i też należy uważać w czasie jego wyboru - modele ze zbyt dużą, rzucającą się w oczy klamrą mogą wyglądać kiczowato.