Rodzaje butów wizytowych męskich

2018-01-07

Wiele mężczyzn sądzi, że to jakie buty założy się do garnituru, nie ma znaczenia. Tymczasem to właśnie obuwie często nadaje ton i charakter całej stylizacji. Potrafi nadać jej całkiem codzienny lub oficjalny wydźwięk. Buty wizytowe męskie: https://www.casu.pl/men/obuwie/wizytowe.html dzielą się na kilka rodzajów.


Oxfordy

Są to najbardziej eleganckie buty wizytowe męskie. Łatwo można je rozpoznać po sznurowaniu i zaokrąglonych noskach. Wypolerowane na wysoki połysk, świetnie odnajdą się w towarzystwie smokingu lub fraku. Wykonuje się je z wysokiej jakości skóry. Zazwyczaj są osadzone na cienkiej podeszwie. Pasują na nawet najbardziej oficjalne okazje.


Brogsy

To typowe, jedne z najpopularniejszych, męskie pantofle. Pasują na nieco mniej formalne okazje, ze względu na dziurkowane zdobienia. Często układają się one w rozetę w okolicy czubka buta. W wersji skórzanej można założyć je na uroczyste wyjście, zamszowe lepiej sprawdzą się w codziennych stylizacjach.


Monk strapy

To bardzo ciekawa propozycja wizytowych butów męskich. Obuwie tego typu nie jest sznurowane, ale zapinane na jedną lub dwie ozdobne klamry. Warto jednak wiedzieć, że ze względu na to, iż klamry te mogą zahaczać się o nogawki spodni lub powodować nieestetyczne ich ułożenie, monk strapy zaleca się wkładać do spodni o zwężonej nogawce.